13 (1)

Arkkitehtuuri intohimonamme jo vuodesta 1965.

Kaikessa suunnittelussa hallittua ongelmanratkaisukykyä

Yli 50-vuoden laaja ja monipuolinen kokemus pää- ja arkkitehtisuunnittelun eri osa-alueilta.

Olemme suunnitelleet huomattavan määrän kaupunkikuvallisesti ja toiminnallisesti haastavia uudisrakennus- ja peruskorjauskohteita. Toimisto-, liiketila- ja asuntokohteiden lisäksi suunnittelemme sairaalarakennuksia, yliopistorakennuksia, sosiaalialan rakennuksia, laboratorioita ja museoita.

Vaativat korjaushankkeet, käyttötarkoitusten muutokset ja suojelukohteiden ja sijoituskiinteistöjen kehityshankkeet ovat vahvuuksiamme.

Monet kohteistamme ovat alkaneet laajempina kaupunkisuunnitelmina ja asemakaavahankkeina.

Käyttäjälähtöisiin toimitiloihin olemme arkkitehtisuunnittelun lisäksi olleet työympäristösuunnittelun avulla mukana tukemassa käyttäjää löytämään innovatiivisia ratkaisuja oman toimintansa kehittämiseen ja uusien työtapojen löytämiseen. Vastaamme myös sisustuksista sekä irto- ja kiintokalustehankinnoista.

Tunnustuksena toiminnastamme kohteitamme on valittu useasti Senaatti-kiinteistöjen vuoden rakennushankkeeksi ja meille on myönnetty Espoon kaupungin Hurraa-palkinto. Tunnustuksena rakenteellisista innovaatioista olemme saaneet vuoden puurakenne-palkinnon ja vuoden teräsrakennepalkinnon sekä Euroopan teräsrakennepalkinnon.

Kotimaisissa ja ulkomaisissa arkkitehtuurikilpailuissa olemme saaneet 40 palkintoa. Töitä on julkaistu laajasti sekä koti- että ulkomaisessa alan lehdistössä ja ammattikirjallisuudessa. Olemme osallistuneet kutsuttuina useisiin kansainvälisiin näyttelyihin.

Tapaa tiimimme...

Tapaa tiimimme

Johto ja Osakkaat

2017 Sarlotta Narjus. Sarc arkkitehtitoimisto. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Narjus Sarlotta, TJ

narjus@sarc.fi
+358 40 502 0351
2017 Antti-Matti Siikala, Sarc arkkitehtitoimisto Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Siikala Antti-Matti

siikala@sarc.fi
+358 40 580 5650

Vanhemmat Arkkitehdit

2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Ahonen Ari

ahonen@sarc.fi
+358 50 527 1022
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Forsman Sakari

forsman@sarc.fi
+358 40 592 8544
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Hartman Max

hartman@sarc.fi
+358 50 589 0941
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Huopaniemi Riku

huopaniemi@sarc.fi
+358 40 848 0902

Iskala Antti

iskala@sarc.fi
+358 50449 9332
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.

Kiviluoto Okke

kiviluoto@sarc.fi
+358 40 848 0906
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Marila Risto

marila@sarc.fi
+358 40 501 3662
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Ölander Erkki

olander@sarc.fi
+358 40 058 8848
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Pietilä Annukka

pietila@sarc.fi
+358 50 590 3759
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Raivio Tuulikki

raivio@sarc.fi
+358 50 337 9524
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Roiko-Jokela Jarmo

roiko-jokela@sarc.fi
+358 40 820 9675
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Salmi Aapo

salmi@sarc.fi
040 4880 329

Söderlund Jan

+358 40 501 7613

Arkkitehdit ja Suunnittelijat

2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Åman Emilia

aman@sarc.fi
+358 40 4880 321
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Cisneros Román

cisneros@sarc.fi
+358 40 4880 300
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Collan Arja

collan@sarc.fi
+358 40 4880 309
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Hämäläinen Pasi

hamalainen@sarc.fi
+358 50 326 9861
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Henttu Sari

henttu@sarc.fi
+358 40 4880 301
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Hilditch Kai

hilditch@sarc.fi
+358 44 430 0473
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Himberg Johanna

himberg@sarc.fi
+358 50 465 1691
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Honkonen Erno

honkonen@sarc.fi
+358 44 272 4048
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Hyvämäki Elina

hyvamaki@sarc.fi
+3580 40 4880 303
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Kekkonen Teemu

kekkonen@sarc.fi
+358 40 4880 304
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Kiiveri Anita

kiiveri@sarc.fi
+358 40 4880 305
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Könönen Antti

kononen@sarc.fi
+358 40 759 8262
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Kosonen Pirkko

kosonen@sarc.fi
+358 40 4880 306
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Krasniqi Albanor

krasniqi@sarc.fi
+358 40 488 0302
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Kunnari Veli-Matti

kunnari@sarc.fi
+358 40 4880 307
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Lagerbohm Niklas

lagerbohm@sarc.fi
+358 50 534 0469
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Lainea Janne

lainea@sarc.fi
+358 40 525 0664

Lindgren Jari

jlindgren@sarc.fi
+358 40 4880 323
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Linnamäki Hanna

linnamaki@sarc.fi
+358 40 4880 310
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Lundberg Mika

lundberg@sarc.fi
+358 40 488 0326
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Martin Lewis

martin@sarc.fi
+358 40 488 0325
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Maunula Raisa

maunula@sarc.fi
+358 40 543 2976
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Merikari Mirja

merikari@sarc.fi
+358 46 9232 668
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Metsälä Tarja

metsala@sarc.fi
+358 40 4880 311
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Mikkonen Kari

mikkonen@sarc.fi
+358 40 4880 312
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Mykrä Antti

mykra@sarc.fi
+358 40 4880 313
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Neidhart Peter

neidhart@sarc.fi
+358 40 573 9301
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Pankakoski Meri

pankakoski@sarc.fi
+358 40 4880 314
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Ruusuvuori Timo

ruusuvuori@sarc.fi
+358 50 550 1216

Sassi Tommi

sassi@sarc.fi
+358 40 4880 315
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Sewón Katariina

sewon@sarc.fi
+358 50 538 0955

Slotte Heidi

slotte@sarc.fi
+358 40 4880 316
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Syvänen Aleksi

syvanen@sarc.fi
+358 40 4880 317

Tallberg Nina

tallberg@sarc.fi
+358 40 506 2818
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Tervasmaa Anne

tervasmaa@sarc.fi
+358 40 4880 318
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Torna Sandblom Tiina

torna@sarc.fi
+358 40 4880 322
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Tyllilä Tuula

tyllila@sarc.fi
+358 40 4880 320
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Vänskä Matti

vanska@sarc.fi
+358 40 488 0327
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Vartia Helena

vartia@sarc.fi
+358 40 488 0328
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

von Pfaler Pi

vonpfaler@sarc.fi
+358 40 4880 324
2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Vuorinen Jutta

vuorinen@sarc.fi
+358 40 4880 390

Hallinto

2017 Sarc arkkitehtitoimiston työntekijät. Helsinki, Finland.  Kuva Milka Alanen

Huuskonen Aino, toimistoassistentti

huuskonen@sarc.fi
+358 40 488 0399

Sorsa Anu, talouspäällikkö

sorsa@sarc.fi
+358 40 934 8380
Tammasaarenlaituri 3, 00180 Helsinki Näytä kartalla
Puhelin: +358 9 6226 180