Arkkitehtuuri intohimonamme jo vuodesta 1965.

Kaikessa suunnittelussa hallittua ongelmanratkaisukykyä

Yli 50-vuoden laaja ja monipuolinen kokemus pää- ja arkkitehtisuunnittelun eri osa-alueilta.

Olemme suunnitelleet huomattavan määrän kaupunkikuvallisesti ja toiminnallisesti haastavia uudisrakennus- ja peruskorjauskohteita. Toimisto-, liiketila- ja asuntokohteiden lisäksi suunnittelemme sairaalarakennuksia, yliopistorakennuksia, sosiaalialan rakennuksia, laboratorioita ja museoita.

Vaativat korjaushankkeet, käyttötarkoitusten muutokset ja suojelukohteiden ja sijoituskiinteistöjen kehityshankkeet ovat vahvuuksiamme.

Monet kohteistamme ovat alkaneet laajempina kaupunkisuunnitelmina ja asemakaavahankkeina.

Käyttäjälähtöisiin toimitiloihin olemme arkkitehtisuunnittelun lisäksi olleet työympäristösuunnittelun avulla mukana tukemassa käyttäjää löytämään innovatiivisia ratkaisuja oman toimintansa kehittämiseen ja uusien työtapojen löytämiseen. Vastaamme myös sisustuksista sekä irto- ja kiintokalustehankinnoista.

Tunnustuksena toiminnastamme kohteitamme on valittu useasti Senaatti-kiinteistöjen vuoden rakennushankkeeksi ja meille on myönnetty Espoon kaupungin Hurraa-palkinto. Tunnustuksena rakenteellisista innovaatioista olemme saaneet vuoden puurakenne-palkinnon ja vuoden teräsrakennepalkinnon sekä Euroopan teräsrakennepalkinnon.

Kotimaisissa ja ulkomaisissa arkkitehtuurikilpailuissa olemme saaneet 40 palkintoa. Töitä on julkaistu laajasti sekä koti- että ulkomaisessa alan lehdistössä ja ammattikirjallisuudessa. Olemme osallistuneet kutsuttuina useisiin kansainvälisiin näyttelyihin.

Tapaa tiimimme...

Tapaa tiimimme

Johto ja Osakkaat

Narjus Sarlotta, TJ

sarlotta.narjus@sarc.fi
+358 40 502 0351

Siikala Antti-Matti

antti-matti.siikala@sarc.fi
+358 40 580 5650

Vanhemmat Arkkitehdit

Ahonen Ari

ari.ahonen@sarc.fi
+358 50 527 1022

Forsman Sakari

sakari.forsman@sarc.fi
+358 40 592 8544

Hartman Max

max.hartman@sarc.fi
+358 50 589 0941

Huopaniemi Riku

riku.huopaniemi@sarc.fi
+358 40 848 0902

Iskala Antti

iskala@sarc.fi
+358 50449 9332

Kiviluoto Okke

okke.kiviluoto@sarc.fi
+358 40 848 0906

Lainea Janne

janne.lainea@sarc.fi
+358 40 525 0664

Marila Risto

risto.marila@sarc.fi
+358 40 501 3662

Ölander Erkki

erkki.olander@sarc.fi
+358 40 058 8848

Pietilä Annukka

annukka.pietila@sarc.fi
+358 50 590 3759

Raivio Tuulikki

tuulikki.raivio@sarc.fi
+358 50 337 9524

Roiko-Jokela Jarmo

jarmo.roiko-jokela@sarc.fi
+358 40 820 9675

Salmi Aapo

aapo.salmi@sarc.fi
040 4880 329

Söderlund Jan

+358 40 501 7613

Arkkitehdit ja Suunnittelijat

Cervantes Francisco

francisco.cervantes@sarc.fi
+358 45 7871 1913

Cisneros Román

roman.cisneros@sarc.fi
+358 40 4880 300

Collan Arja

arja.collan@sarc.fi
+358 40 4880 309

Diaz Karla

karla.diaz@sarc.fi
+358 40 488 0324

Fu Hiuyin

hiu.yin.fu@sarc.fi

Gosset Bertille

bertille.gosset@sarc.fi

Hämäläinen Pasi

pasi.hamalainen@sarc.fi
+358 50 326 9861

Henttu Sari

sari.henttu@sarc.fi
+358 40 4880 301

Hilditch Kai

kai.hilditch@sarc.fi
+358 44 430 0473

Hyvämäki Elina

elina.hyvamaki@sarc.fi
+358 40 4880 303

Kassinen Noora

noora.kassinen@sarc.fi
+358 40 488 0305

Kekkonen Teemu

teemu.kekkonen@sarc.fi
+358 40 4880 304

Kiiveri Anita

anita.kiiveri@sarc.fi
+358 503 459 154

Komulainen Kaapo

kaapo.komulainen@sarc.fi
+358 45 7871 0514

Könönen Antti

antti.kononen@sarc.fi
+358 40 759 8262

Kosonen Pirkko

pirkko.kosonen@sarc.fi
+358 40 4880 306

Krasniqi Albanor

albanor.krasniqi@sarc.fi
+358 40 488 0302

Kuismin Pyry

pyry.kuismin@sarc.fi

Kunnari Veli-Matti

veli-matti.kunnari@sarc.fi
+358 40 4880 307

Kurtbay Sinan

sinan.kurtbay@sarc.fi
+358 45 7877 3124

Lagerbohm Niklas

niklas.lagerbohm@sarc.fi
+358 50 534 0469

Liiman Johannes

johannes.liiman@sarc.fi

Lindgren Jari

jari.lindgren@sarc.fi
+358 40 4880 323

Linnamäki Hanna

hanna.linnamaki@sarc.fi
+35850531 0086

Martin Lewis

lewis.martin@sarc.fi
+358 40 488 0325

Maunula Raisa

raisa.maunula@sarc.fi
+358 40 543 2976

Metsälä Tarja

tarja.metsala@sarc.fi
+358 40 4880 311

Mikkonen Kari

kari.mikkonen@sarc.fi
+358 40 4880 312

Missonen Henna-Mari

henna-mari.missonen@sarc.fi
+358 45 7876 6415

Muscat-Nyfors Sarah

sarah.muscat-nyfors@sarc.fi
0469232668

Mykrä Antti

antti.mykra@sarc.fi
+358 40 4880 313

Narjus Noomi

noomi.narjus@sarc.fi
+358 40 4880 310

Neidhart Peter

peter.neidhart@sarc.fi
+358 40 573 9301

Palonkoski Erja

erja.palonkoski@sarc.fi
+358 45 7876 1714

Pankakoski Meri

meri.pankakoski@sarc.fi
+358 40 4880 314

Peiseniece Inta

inta.peiseniece@sarc.fi
040 488 0330

Pham Thao

thao.pham@sarc.fi
+358 40 861 1664

Poukka Maija

maija.poukka@sarc.fi
+358 40 488 0319

Qiu Han

han.qiu@sarc.fi
+358 40 488 0308

Ruusuvuori Timo

timo.ruusuvuori@sarc.fi
+358 50 550 1216

Salminen Viivi

viivi.salminen@sarc.fi
+358 404 880 314

Salonen Jussi

jussi.salonen@sarc.fi
+358 40 488 0321

Sassi Tommi

tommi.sassi@sarc.fi
+358 40 4880 315

Sewón Katariina, arkkitehti

katariina.sewon@sarc.fi
+358 50 538 0955

Slotte Heidi

heidi.slotte@sarc.fi
+358 40 4880 316

Syvänen Aleksi

aleksi.syvanen@sarc.fi
+358 40 4880 317

Tallberg Nina

nina.tallberg@sarc.fi
+358 40 506 2818

Tervasmaa Anne

anne.tervasmaa@sarc.fi
+358 40 4880 318

Timonen Aaro

aaro.timonen@sarc.fi
+358 40 4880 310

Torna Sandblom Tiina

tiina.torna@sarc.fi
+358 40 4880 322

Tyllilä Tuula

tuula.tyllila@sarc.fi
+358 40 4880 320

Vänskä Matti

matti.vanska@sarc.fi
+358 40 488 0327

von Pfaler Pi

pi.vonpfaler@sarc.fi
+358 50 427 4072

Vuorelma Johanna

johanna.vuorelma@sarc.fi

Zharkova Olga

olga.zharkova@sarc.fi
+358 45 7876 1014

Hallinto

Koivu Sofia, toimistoassistentti

sofia.koivu@sarc.fi
+358 40 4880 399

Sorsa Anu, talouspäällikkö

anu.sorsa@sarc.fi
+358 40 934 8380
Tammasaarenlaituri 3, 00180 Helsinki Näytä kartalla
Puhelin: +358 9 6226 180